Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Gliniance

ŚWIETLICA  SZKOLNA  KLAS   I-III

W  ROKU  SZK. 2023/2024

Świetlica uczy, bawi i wychowuje.

Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku:

rano w godz. 7.00 - 8.00   oraz po zajęciach lekcyjnych: w godz. 11.30 – 17.00 .

Ze świetlicy mogą korzystać  tylko uczniowie, których obydwoje rodzice pracują zawodowo  i oczekujący na autobus szkolny  oraz po wypełnieniu deklaracji uczestnictwa.

Podstawowym celem świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki przed i po lekcjach.

Zadania świetlicy:

1. Pomoc w odrabianiu lekcji.

2. Organizacja rekreacji dzieciom.

3. Ujawnianie i rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów.

4. Realizacja  tematów tygodnia.

5. Organizowanie konkursów.

Na świetlicy prowadzone są zajęcia:  pogadanki tematyczne, plastyczne, techniczne i prace ręczne, muzyczne, ruchowe, czytelnicze, umysłowe, gry stolikowe, planszowe, projekcje filmów, słuchanie muzyki i audycji.

Gry i zabawy ruchowe prowadzone są na terenie szkoły ( zarówno w budynku jak i na  świeżym powietrzu, placu zabaw, boisku).

W świetlicy odbywają się też zajęcia czytelnicze  oraz pomoc uczniom w odrabianiu prac domowych .

Podczas pobytu w świetlicy dzieci mają możliwość odpoczynku, odrobienia lekcji  oraz udziału w świetlicowych zajęciach, konkursach i różnych akcjach.